Áramot vezettek egy internetfüggő kisfiúba

Drasztikus
Világszerte hatalmas botrányt kavart az a felvétel, melyet AP hírügynökség hozott nyilvánosságra: a képsoron egy 12 éves kisfiú látható, testén drótokkal, karjában infúzióval fekszik a kórházi ágyon. Elektrosokkal kezelik, mert internetfüggő.




A helyszín: Peking, katonai kórház.

A fehér, klinikai tisztaság szagú kórteremben kistini fiúk és lányok ülnek a fehér vasszékeken, körben. Zavartan, nyugtalanul pillantanak egymásra. "12 éves vagyok"- kezdi egyikük a bemutatkozást - "és szeretek gépezni. Ennyi az egész."

A szülők, az orvosok és a kórházi programot támogató politikusok szerint persze nem ilyen egyszerű a helyzet. Ezek a fiatalok azért vannak itt, mert környezetük szerint krónikus internetfüggők, és segítségre szorulnak.

Az internetfüggőséget a világ egyre több országában tekintik komoly következményekkel járó szenvedélybetegségnek, a leginkább fenyegetett országok listáját pedig Kína vezeti.

"Ezek a gyerekek éjszaka gépeztek, nappal az iskolából is megszökdöstek, hogy minden nap netkávézókba járjanak és on-line játsszanak. Most remeg a kezük, alvási zavaraik vannak, depressziósak és nehezen tudnak kommunikálni, gyakran agresszívek a környeztetükkel, ezek az elvonás tünetei"- meséli a főorvos.

Kína pedig nem ódzkodik a fiatalság "függőségmentesítése" érdekében a legdrasztikusabb eszközök bevetésétől sem. Világszerte hatalmas botrányt kavart az a felvétel, melyet az AP hírügynökség hozott nyilvánosságra: a képsoron egy 12 éves kisfiú látható, testén drótokkal, karjában infúzióval fekszik a kórházi ágyon. Elektrosokkal kezelik, mert internetfüggő.

A kutatólaboratórium igazgatója, Tao Ran elmondta: eddig több mint 300 embert sikerült megszabadítani a klinikán szenvedélybetegségétől, ez alapján hiszi, hogy ő és a kollégái jó úton járnak.

A módszernek persze akad ellenzője is, nem kevés. Az elektrosokk számos országban kockázatossága és brutalitása miatt tiltott kezelési mód. A lehetséges következmények közt súlyos memóriazavar, rohamok, remegés, tájékozódási zavar és agykárosodás is szerepel. S hogy egy fejlődőben lévő, 12 éves fiú szervezetére miként hat, abba belegondolni is rossz.

Az állam mindenesetre a klinika mellett áll. Az ottani közvélemény pedig megoszlik: egyik felük megengedhetetlenül brutálisnak tartja a módszert, másokat azok a megdöbbentő, tragikus esetek állítanak a kezelés oldalára, melyektől az utóbbi időben hangos a helyi média: kisfiú, aki kiugrott az emeletről, csak hogy együtt lehessen a halálban virtuális barátaival vagy az a 41 éves férfi, aki meggyilkolta egyik barátját, mert az az ő engedélye nélkül eladott egy kardot közös on-line szerepjátékukban.
Akárhogyis, a kilátások nem túl kedvezők. A szakértők úgy vélik, a kínai internetfüggők száma már most is olyan 2 - 2,5 millió között mozog, s innen csak felfelé vezet az út.

Forrás



2007.01.25. 07:04





Oldal nyomtatása

Hozzászólás a cikkhez

Oldal küldése e-mailben
  

 

     Keresés

  





     Olvasd mobilon
 

     Képgaléria

     Érdekességek


 


     DUGÓFIGYELŐ


     Hirdetés

Penta taxi


     Linkek


Ferihegy érkezés
Ferihegy indulás flightradar24
Máv információ
Útinform 

Üzemanyagár APEH 
Jegybanki alapkamat  
Fővárosi Önkormányzat
 
BKIK 
Fórumunk az Indexen 
Útvonaltervező
TÉRKÉP 24.hu
Autójogász



     Etarget
 

 Designed by: NeoSoft